LANKYTINOS VIETOVĖS

 

Aukščiausia Kazlų Rūdos miškų masyvo vieta

Netoli nuo mūsų sodybos rekomenduojame aplankyti aukščiausią (aukštis virš Baltijos jūros lygio – 96,1 m) Kazlų Rūdos miškų masyvo vietą, kurios reljefas susiformavo tirpstant ledynams. Šioje vietovėje poledyniniu laikotarpiu vėjai supustė ryškias žemynines smėlio kopas. Tai unikali gamtos veiksnių suformuota, turtinga geologiniu atžvilgiu, landšafto dalis.


I-ojo pasaulinio karo karių kapinaitės

Tik už 100 metrų nuo sodybos vartų esančiose I-ojo pasaulinio karo karių kapinatėse galima įsitikinti, jog mirtis visus sulygina – ir rusą, ir vokietį kareivį. Vokiečiai laidojo visus karius ir visiems pastatė vienodus paminklus su įrašais apie žuvusįjį. Vienoje pusėje palaidoti rusų, o kitoje – vokiečių kariai.


"Liepa motinėlė"

Šiek tiek tolėliau, Braziūkuose, yra gamtos paminklas „Liepa motinėlė“. Anot gamtininkų, jau peržengusi 500 m. ribą. Ši liepa ir apylinkės padavimai glaudžiai susieti su 1863 m. sukilimu.


Novaraisčio ornitologinis draustinis

Keliaujant link Paluobių (6 km) – čia kviečia ornitologinis Novaraisčio draustinis, įsteigtas siekiant išsaugoti paukščių perėjimo ir poilsio per migracijas vietą. Keliautojų patogumui įrengtas paukščių stebėjimo bokštas.