Foreli Kramarik seminaras

Rugpjūčio 24d. Agurkiškių kaimo turizmo sodyboje vyko Foreli Kramarik seminaras. Tai - talentinga ir originali asmenybė – lietuvių kilmės rašytoja, lektorė, konsultantė, kompozitorė, 5 vaikų motina, kuri visus savo vaikus mokino namuose.  Jos vunderkindai vaikai Akiane ir Ilja, jau seniai stebina pasaulį savo unikaliais darbais. Akiane - garsi jaunoji dailininkė, o Ilja – mažasis filosofas ir poetas.

Seminare dalyvavo virš 100 žmonių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių bei, žinoma, iš Kazlų Rūdos aplinkinių rajonų. Foreli dalinosi savo ilgamete patirtimi, kaip atrasti vaiko talentą, ugdyti jį, nesužlugdant asmenybės bei savivertės. Vaikas ateina į šį pasaulį jau kaip subrendusi asmenybė, mes turime išmokti tai pastebėti ir gerbti savo vaiko vidinį pasaulį. Neužgožti su savo (dažniausiai klaidingu) požiūriu, reikalavimais, prievarta. Tėvams reikia mokintis daugiau tolerantiškumo, pakantumo ir meilės savo atžaloms. Šiame amžiuje ateina naujoji Indigo vaikų karta, tai asmenybės, kurios yra ypač jautrios, kūrybingos ir neatlaikančios prievartos... Moteris skatina nedaryti iš vaikų robotų ir neauklėti visų pagal vieną kurpalį.

Seminaro metu buvo puiki proga ne tik pamatyti , bet ir pakalbėti su Akiane, kuri atsakinėjo į klausytojų klausimus. O jaunasis filosofas Ilja paskaitė kelis savo aforizmus, kurie stebina savo išmintimi bei giliu žmogaus gyvenimo prasmės atskleidimu.

Foreli bendravo su klausytojais ištisą dieną iki pat vėlaus vakaro, skirdama kiekvienam prie jos priėjusiam laiko ir negailėdama patarimų bei šilumos. Ačiū, Foreli Kramarik, kad įkvėpėte daugeliui šeimų pasitikėjimo, auginant vaikus ir bandant juos išgirsti bei atskleisti...

 

Seminarą organizavo Kardokų ekobendruomenė ir Šakių Vaišnavų kultūros  centras. Ateityje žadama rengti daugiau tokių renginių, skirtų vaikų ir tėvų santykiams, sveikatos temai bei savęs pažinimui.

 

Aušra Augutė,

Kardokų ekobendruomenė